Nowy numer 31/2021 Archiwum

Zmiany na krakowskim lotnisku

Od 1 lipca rozpocznie się proces przenoszenia stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) do nowej części terminalu. W najbliższych dniach pasażerowie korzystający z odprawy biletowo-bagażowej proszeni są o zachowanie szczególnej uwagi na krakowskim lotnisku.

Od piątku (1 lipca) stanowiska check-in będą zarówno w dotychczasowej (tj. zachodniej) części terminalu, jak i w nowo otwartej części (wschodniej). Część hali check-in jeszcze przed modernizacją i nowa hala check-in są oddzielone od siebie ścianą.

Stanowiska znajdujące się w nowo otwartej części terminalu będą dostępne z kładki (pasażerowie mogą skorzystać z windy lub wygodnej pochylni) oraz bezpośrednio z poziomu parteru w otwartej w ubiegłym roku części terminalu. Do hali check-in w dotychczasowej lokalizacji będzie można wejść z zewnątrz budynku lub tunelem pomiędzy zmodernizowaną częścią terminalu i tą przed modernizacją.

W związku z rozpoczęciem procesu związanego z przenoszeniem stanowisk biletowo-bagażowych do zmodernizowanej części budynku pasażerowie proszeni są o uważne korzystanie z oznakowania na lotnisku. Pracownicy informacji lotniskowej oraz służby Need Help (w charakterystycznych żółtych koszulkach) będą szczególnie informować o zmianach i pomagać pasażerom w tym okresie.

Od 7 lipca wszystkie stanowiska odprawy biletowo-bagażowej będą zlokalizowane w zmodernizowanej części terminalu. 7 lipca zostanie uruchomiony również dodatkowy punkt kontroli bezpieczeństwa, zostaną otwarte m.in.: przestronny salon business lounge, dwa punkty gastronomiczne, sklepy oraz dodatkowa bramka. Pasażerowie podróżujący do krajów strefy Schengen liniami PLL LOT, Swiss, Lufthansa, SAS International Airlines, Finnair, Aegean, Air France będą mogli skorzystać z dodatkowego rękawa.

- Cały czas przygotowujemy się na przyjęcie pielgrzymów ŚDM i stąd chcemy uruchomić terminal po remoncie - mówi Monika Pabisek z Kraków Airport. W najbliższy poniedziałek (4 lipca) Kraków zyska kolejne nowe połączenie. Do Balic przyleci francuski przewoźnik Air France, który w sezonie letnim oferuje bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Paryżem. Loty realizowane będą 4 razy w tygodniu przez dwa wakacyjne miesiące - lipiec i sierpień. Na nowej trasie będzie latał samolot typu airbus 319 wymiennie z A318.

Zmiany w krakowskim porcie lotniczym zbiegają się z podsumowaniem funkcjonowania lotniska w czerwcu tego roku. W minionym miesiącu małopolski port obsłużył 460 308 pasażerów. Jest to wynik o 13 procent lepszy (więcej o 54 tysiące pasażerów) niż w czerwcu 2015 roku. Jest to także najlepszy w historii czerwcowy wynik. W czerwcu odnotowano również wzrost liczby operacji lotniczych. Było ich 3 852, o procent więcej niż w czerwcu 2015 roku.

- Cieszymy się, że w pierwszym letnim miesiącu tego roku dwóch nowych przewoźników rozpoczęło loty z krakowskiego lotniska. Od czerwca Iberia Express oferuje pasażerom bezpośrednie loty do Madrytu oraz Aegean Airlines do Aten - mówi Radosław Włoszek, p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport.

Łącznie w pierwszym półroczu 2016 roku w Kraków Airport obsłużono już 2 310 081 pasażerów. Jest to wzrost o niemal 340 tysięcy dodatkowych pasażerów, co przekładasię na dynamikę na poziomie +17 procent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama