Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wysprzątane Tatry

1000 wolontariuszy z całej Polski zebrało się w Zakopanem, aby podczas 5. edycji akcji "Czyste Tatry" wspólnie z ambasadorami i organizatorami akcji wyruszyć na tatrzańskie szlaki i posprzątać to, co zostawili po sobie inni.

- Śmieci w górach jest dużo, dużo mniej niż w poprzednich latach. Można powiedzieć, że nie było co zbierać - cieszy się pani Ania, która sprzątała jeden z górskich szlaków. - Górale, turyści, tak trzymać dalej! - apeluje.

W tym roku organizatorzy mieli ambicję pobić rekord Guinnessa w układaniu największego wzoru z materiałów wtórnych! Czy im się to udało, tego na razie nie wiadomo. Na Równi Krupowej można było natomiast oglądać wielką kozicę i mapę Polski, zrobione głównie z plastikowych nakrętek.

- "Czyste Tatry" to pierwsza i największa tego typu akcja w Polsce - mówi Rafał Sonik, prezes Zarządu Stowarzyszenia "Czysta Polska". - Za każdym razem, gdy wychodzimy wspólnie na szlak, czuję, jak ważny i potrzebny jest to projekt dla całej Polski. Jeżeli znajdują się inicjatorzy takich akcji, to trzeba im pomagać. Dzięki temu Polacy stają się lepsi, bardziej świadomi. To dla mnie zawsze niezwykle budujące, że razem, w tak wielkim gronie, możemy zrobić coś dobrego - dodaje wielokrotny uczestnik i laureat słynnego Rajdu Dakar.

Jak zawsze, podsumowanie akcji miało miejsce na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, gdzie stanęły plenerowa scena i miasteczko z różnymi stanowiskami, w którym organizatorzy, partnerzy i sponsorzy akcji zapewnili mnóstwo atrakcji, m.in.: kiermasz outdoorowy, blok górski z prelekcjami i pokazami filmów, turniej siatkarski oraz treningi przydatne przed wyjściem na tatrzańskie szlaki.

Do piątej edycji akcji, jak co roku, przyłączyły się znane i lubiane osobistości ze świata podróży, nauki, sportu i show-biznesu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma