Nowy numer 47/2023 Archiwum

Powstaje Przystań "Szczęśliwe Jutro" przejdź do galerii

Moc atrakcji czekało na uczestników pikniku zorganizowanego w niedzielę 3 lipca w nowotarskim parku Miejskim przez Fundację "Szczęśliwe Jutro". Zbierano pieniądze na budowę Przystani "Szczęśliwe Jutro" - obiektu dla małoletnich matek z dziećmi i dziewcząt w ciąży.

- Nasza fundacja powstała rok temu, aby stworzyć na Podhalu innowacyjny, spójny, wieloetapowy system pomocowy, wspierający rodziny znajdujące się w trudnym położeniu oraz ich dzieci. Mamy już obiekt, w którym powstanie Przystań "Szczęśliwe Jutro" - mówi Paulina Puławska, przewodnicząca Rady Fundacji "Szczęśliwe Jutro". Przystań powstanie w miejscowości Wróblówka koło Ludźmierza, na terenie starej szkoły.

Cały dochód z pikniku charytatywnego będzie przeznaczony na budowę domu dla małoletnich matek z dziećmi i dziewcząt będących w ciąży. Na uczestników czekała moc atrakcji. Były gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, stanowiska z watą cukrową i innymi smakołykami. Policjanci zdradzali kulisy swojej pracy i pokazywali pojazdy, jakimi dysponują na co dzień. Swoje punkty miały także firmy i instytucje wspierające działania fundacji, np. Medal Clinic Podhale.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje tresury psów, ale chyba najwięcej radości dali dzieciom "Niedźwiedzie z Orawy". Siłacze zorganizowali dla najmłodszych i tych starszych profesjonalne zawody w siłowaniu się na rękę. Okazało się, że w grupie "Niedźwiedzi z Orawy" są nawet mistrzowie z tytułami międzynarodowymi. Piknik zakończył się na plenerowej scenie koncertami zespołów ParExcellence i Progres.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy