Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Turyści utknęli na wyciągu przejdź do galerii

W Kluszkowcach trwają ćwiczenia Grupy Podhalańskiej GOPR w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2016". 9 i 10 lipca na stoku narciarskim czekają różne atrakcje na wszystkich mieszkańców i turystów.

Grupa Podhalańska GOPR przygotowała szereg atrakcji. Dla dzieci jest możliwość przejażdżki quadem i sprawdzenie swoich umiejętności na ściance wspinaczkowej. Ponadto można zobaczyć, jak wygląda praca ratowników i jak przygotować się na wycieczkę w góry.

Ratownicy GP GOPR zaprezentowali swoje umiejętności podczas akcji pozorowanych z wykorzystaniem śmigłowca policyjnego, quada oraz technik linowych niezbędnych przy wypadkach na skałach czy też ewakuacji z kolei linowych. Zaprezentowane zostały nowe metody poszukiwań z wykorzystaniem dronów.

- Nie ustajemy w ćwiczeniach i pozyskiwaniu nowoczesnych technologii, aby nieść pomoc. Jednak naszą największą nadzieją jest to, że to wszystko zostanie jedynie na etapie szkolenia. Spędźmy te wakacje bezpiecznie! - apeluje Mariusz Zaród, naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR.

Podczas weekendu odbywają się także Mistrzostwa Polski ratowników Wodnych i Górskich na Górze Wdżar oraz nad Jeziorem Czorsztyńskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma