Nowy numer 28/2018 Archiwum

Hodowcy u Gaździny Podhala

- Wasza praca jest bardzo ważna. Cieszę się, że nie zostawiacie tej ziemi samej, że ona przynosi plony - mówił ks. Jerzy Filek, ludźmierski proboszcz i kustosz.

Podczas Mszy św. hodowcy w procesji z darami do ołtarza przynieśli kosz pełen produktów regionalnych. - Bardzo wam dziękuję za ten dar, to przecież najpiękniejszy dar dla Gaździny Podhala, jaki mogliście dać, bo pochodzi z serca naszej tatrzańskiej ziemi - mówił ks. Filek.

W Eucharystii uczestniczył aktor Piotr Cyrwus, który pochodzi z okolic Nowego Targu. On też potem współprowadził V Podhalańską Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

Do Ludźmierza przyjechali hodowcy koni, bydła, królików, gołębi, owiec i kóz. Okazuje się, że mimo często powtarzanych słów, iż hodowla podupada, wystawców było wielu, podobnie jak zwiedzających.

- Bez hodowli nie byłoby na Podhalu naszej kultury i rozwoju gospodarczego. Dlatego wszystkim hodowcom i rolnikom życzę "Szczęść, Boże!" - mówił senator ziemi podhalańskiej Jan Hamerski. Głos zabrali także przedstawiciele podhalańskich samorządów na czele ze starostą nowotarskim Krzysztofem Faberem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma