Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Lotnisko gotowe na ŚDM

Krakowski port lotniczy podpisał umowę o współpracy z organizatorami Światowych Dni Młodzieży.

Wizyta papieża Franciszka rozpocznie się i zakończy na krakowskim lotnisku w Balicach. Tam będą lądowały również samoloty z pielgrzymami. 11 lipca w Domu Arcybiskupów Krakowskich podpisano umowę o współpracy między Kraków Airport i archidiecezją krakowską dotyczącą ŚDM.

- Wielokrotnie korzystałem z krakowskiego lotniska. Jest tam bardzo sprawna i życzliwa obsługa. Nie wątpię, że będzie tak również wtedy, gdy przybędą pielgrzymi - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do przyjęcia pielgrzymów. Możemy obsługiwać do 30 tys. pasażerów dziennie - powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa Kraków Airport.

Umowa o współpracy dotyczy m.in. szczegółów ułatwień w przyjeździe i powrocie pielgrzymów. - Na lotnisku będą zorganizowane m.in. punkty informacyjne pozwalające pielgrzymom na lepszą orientację co do tego, w jaki sposób mogą dotrzeć do miasta i poruszać się po nim, na rejestrację oraz uzyskanie wiadomości o noclegach - powiedział ks. dr Wojciech Olszowski, przedstawiciel archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma