Nowy numer 48/2020 Archiwum

Modlitwa za modlitwę

Bywa, że potrzebujemy modlitewnego wsparcia - zwłaszcza gdy sami już nie mamy sił po raz kolejny prosić Pana Boga o to, by nas wysłuchał. Właśnie taką pomoc będzie można otrzymać podczas Mercy Festival w Krakowie.

Jednak na Mercy Festival modlitewna wymiana się nie kończy! Projekt będzie kontynuowany również w czasie Światowych Dni Młodzieży (od 25 do 30 lipca), kiedy bazylika Mariacka zmieni się w prawdziwe centrum modlitewne. To właśnie tam każdego dnia pielgrzymi z całego świata będą gromadzić się na adoracji Najświętszego Sakramentu.

Oprócz Mszy św., spowiedzi w wielu językach i adoracji w ciszy bazylika Mariacka proponuje wiernym czuwania modlitewne prowadzone przez wspólnoty z całego świata. Strefę Adoracji będzie prowadzić m.in. międzynarodowa wspólnota Youth 2000, krakowska wspólnota Chrystus w Starym Mieście, a nawet członkowie wspólnoty Youth Arise International. Razem z nimi do Krakowa przyjadą znani na całym świecie muzycy i kaznodzieje chrześcijańscy.

Jedną z takich osób jest kanadyjski artysta Matt Maher, pięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy. Jest on twórcą takich utworów, jak "Lord, I Need You", "Christ Is Risen" czy "All The People Said Amen". Pisał też piosenki dla Hillsong, Chrisa Tomlina, Matta Redmana czy Meredith Andrews. W bazylice Mariackiej będzie można go spotkać w czwartek 28 lipca.

Nie zabraknie też znanego rekolekcjonisty o. Daniela Ange’a, założyciela międzynarodowej szkoły modlitwy Młodzi-Światło (fr. Jeunesse-Lumière). Odbył on ponad 220 podróży ewangelizacyjnych do ok. 40 krajów. Napisał również kilkadziesiąt książek o tematyce religijnej, skierowanych głównie do młodzieży. W bazylice Mariackiej będzie można spotkać go we wtorek 26 lipca. Z kolei Curtis Martin, założyciel wspólnoty FOCUS (Fellowship of Catholic University Students) będzie się tam modlił w czwartek 28 lipca.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama