Nowy numer 29/2021 Archiwum

Jak Pectus rozpędził deszcz

Koncertem zespołu Pectus i pokazem sztucznych ogni zakończyły się w niedzielny wieczór kilkudniowe obchody 450-lecia Jabłonki na Orawie.

- Jabłonka, Jabłonka! Witajcie! Razem przepędźmy deszcz! - wołał ze sceny wokalista Tomasz Szczepanik. I udało się. Deszcz rzeczywiście przestał padać, przynajmniej przez dłuższą chwilę. Pectus zagrał swoje największe przeboje. W repertuarze znalazł się też utwór "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego. Stąd na telebimie pojawili się m.in. Jan Paweł II, Lech Wałęsa i Tadeusz Mazowiecki.

Wśród publiczności były setki młodych osób, przybyli też rodzice z dziećmi, którym niewątpliwie podobała się ciekawa gra świateł i dymów na plenerowej scenie.

Koncert zespołu Pectus zakończył kilkudniowe obchody 450-lecia Jabłonki. - Wszystko, co zaplanowaliśmy, udało się! - mówi Antoni Karlak, wójt gminy Jabłonka.

Wciąż w Centrum Orawskim można oglądać jubileuszową wystawę obrazów bp. Jana Szkodonia, który pochodzi z Chyżnego, miejscowości granicznej, sąsiadującej z Jabłonką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama