Nowy numer 30/2021 Archiwum

Muzyka zaklęta

Weekend obfitował w ciekawe wydarzenia kulturalne na Podhalu, m.in. koncert w ramach cyklu "Muzyka zaklęta w drewnie".

W kościele parafialnym w Dębnie odbyła się kolejna odsłona X edycji Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, czyli "Muzyka zaklęta w drewnie". Przed liczną publicznością wystąpiły Joanna Radziszewska (sopran) i Anna Wiktoria Swoboda (lutnia). Ich koncertu słuchało wielu melomanów, w tym ks. proboszcz Tadeusz Skupień.

W naszej diecezji kolejna odsłona festiwalu będzie miała miejsce 7 sierpnia w kościele na zakopiańskiej Harendzie. Wtedy wystąpi Rozalia Kierc z recitalem fortepianowym "Między graniami". Początek o godz. 19.

Miniona niedziela to także ciekawy koncert w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Tam po ostatniej Mszy św. wystąpił młody, ale bardzo utalentowany muzyk Adam Chlebek.

Muzyka zaklęta   Utalentowany muzyk zagra także podczas ŚDM w Krakowie Jan Głąbiński /Foto Gość Adam Chlebek ma dopiero 15 lat. Skończył pierwszy rok szkoły średniej - artystycznej - Chicago Academy for the Arts. Od 9. roku życia gra na organach, wcześniej uczył się gry na gitarze i pianinie. Organy to instrument, który go pasjonuje, i z nim wiąże swoją przyszłość. Jego pierwszym nauczycielem był polski organista Zbigniew Blicharz.

Pomimo tak młodego wieku, Adam dał już kilka koncertów. Grał na największych organach świata w Filadelfii, w Parku Balboa w San Diego, w katedrze w Newark oraz wielu innych kościołach w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

Artystę będzie można jeszcze usłyszeć i zobaczyć w ramach Festiwalu Młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 26 i 28 lipca w kościele Arka Pana w Nowej Hucie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama