Nowy numer 30/2021 Archiwum

Szkoła zrównana z ziemią

Trwa rozbiórka szkoły w Cichem na Podhalu. W miejscu starej placówki powstanie nowy obiekt. Po wakacjach uczniowie będą uczyć się w specjalnych boksach na sali gimnastycznej.

Wraz z początkiem wakacji rozpoczęły się prace związane z rozbudową i przebudową budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Cichem, zapowiadane przez władze gminy od kilku lat. Budowlańcy mają czas do 30 listopada 2017 r., bo taki termin dała gmina. Zakres prac obejmuje rozbudowę i przebudowę SP 1, w której od kilku lat mieścił się Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte.

W tracie budowy szkoły lekcje będą odbywać się w sali gimnastycznej, specjalnie zaadaptowanej do prowadzenia zajęć lekcyjnych.

Wartość inwestycji wynosi prawie 6 mln zł. Ponieważ kończyły się pozwolenia na budowę, prace zostały rozpoczęte. Radni gminni na polecenie wójta Józefa Babicza niemal w ostatniej chwili głosowali nad kolejnym kredytem na ten cel.

W sumie dług gminy zwiększył się ™‚™o 3 mln zł‚. Z tej kwoty ™‚500 tys. zł zostanie przeznaczone na nowy samochód strażacki dla druhów z Odrowąża
Kolejne 500 tys. zł to pieniądze na III etap rozbudowy szkoły w Czerwiennem, w której uczy się kilkuset uczniów, w większości spoza gminy.

Warunki lokalowe nie nie wystarczają i nauka prowadzona jest w pomieszczeniach klasztornych ojców paulinów na Bachledówce. Organem prowadzącym nie jest jednak gmina, a Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama