Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Masa bezkrytyczna

Radykalni działacze rowerowi utrudnią komunikację w Krakowie podczas ŚDM. 29 lipca ulicami miasta chce przejechać grupa kilkudziesięciu aktywistów Rowerowej Masy Krytycznej.

W każdy ostatni piątek miesiąca aktywiści organizują grupowy przejazd Rowerowej Masy Krytycznej, by zwracać uwagę na rozmaite utrudnienia dla rowerzystów na terenie Krakowa. Na swoją działalność patrzą jednak bezkrytycznie, bo niekiedy sami utrudniają przez to ruch pieszych i pojazdów. Tak było np w ub. roku, gdy w piątek 30 października wyznaczyli trasę swojego przejazdu w okolicach głównych cmentarzy krakowskich na Rakowicach i Batowicach.

Podobnie będzie i teraz. Co prawda, tym razem w piątek 29 lipca aktywiści rowerowi nie wyjadą z Rynku Głównego, lecz trasa ich przejazdu będzie prowadziła od nowohuckiego pl. Centralnego. Mimo oddalenia od centrum miasta, przy ogólnym wzroście natężenia ruchu w związku z ŚDM, dodanie do tego jeszcze rowerzystów utrudni poruszanie się po i tak zatłoczonym mieście.

Jak się okazuje, masa krytyczna potrafi być bezkrytyczna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma