Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Mówią "tak" dla życia

O inspiracjach, pasjach i poszukiwaniach w duszpasterstwie młodzieży rozmawiają uczestnicy Kongresu Młodzieży Polonijnej.

Kongres rozpoczął się 17 lipca i potrwa do 1 sierpnia, a trwa równolegle w Warszawie i Krakowie. Uczestniczy w nim prawie 250 osób z ok. 20 krajów.

- Tak wiele wspaniałych inicjatyw młodych ludzi dzieje się w duszpasterstwie polonijnym, że na obradach ciągle brakuje nam czasu, aby podzielić się tym bogactwem - mówi prowadząca obrady Ilona Trojnar.

19 lipca na kongresie zaprezentowało się np. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. - Jesteśmy po to, aby powiedzieć życiu "tak" i głosić to całemu światu - mówią ks. Janusz Wilk i Anna Zenka, organizatorzy Rajdu dla Życia z KSM w Legnicy, którzy do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym jadą na rowerach i wiozą relikwie bł. Karoliny. W ten sposób na trasie tego rajdu promują życie.

- Przygotowując się do ŚDM, tworzymy Młodzieżową Akademię Dziennikarstwa i zachęcamy młodzież do angażowania się w media społecznościowe, by w ten sposób przekazywać wartości ewangeliczne innym młodym ludziom - mówi z kolei Łukasz Charuba z Łodzi.

Ciekawe inicjatywy zaprezentowała też młodzież mieszkająca poza granicami kraju. Wspólnota z Aachen w Niemczech opowiedziała o Spotkaniach Formacyjnych Młodych "Emaus", a o Ruchu Czystych Serc mówiły wspólnoty z Anglii i Francji.

W Anglii młodzi często ewangelizują młodych także w ten sposób, że coraz liczniej uczestniczą w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i nawiązują kontakt z młodymi rodzicami (np. przy okazji pójścia ich dziecka do pierwszej Komunii św.) i starają się inspirować ich do głębszego przeżywania wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama