Nowy numer 08/2024 Archiwum

Kard. Dziwisz woła do św. Jana Pawła II

- Święty Janie Pawle II, pragnąłeś tych dni, a więc prosimy cię, czuwaj tu nad nami - modlił się kard. Stanisław Dziwisz podczas otwarcia Parku Miłosierdzia 25 lipca na Białych Morzach.

Obecna tam także premier Beata Szydło przypomniała słowa Jana Pawła II: "Nie lękajcie się!". - Odpowiedzieliśmy już raz na zawołanie papieża Jana Pawła II. Tu, w tym szczególnym miejscu, trzeba jeszcze raz je przywołać. I po raz kolejny na nie odpowiedzieć - podkreśliła premier Szydło. Dodała, że szczególne słowa papieża z Polski przywołuje w kontekście ostatnich sytuacji na świecie i w Europie. - Nie lękamy się, jesteśmy przygotowani, czujemy się bezpiecznie - dodała premier polskiego rządu.

O bezpieczeństwie mówił też metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. - Święty Janie Pawle II, pragnąłeś tych dni, a więc prosimy cię, czuwaj tu nad nami - mówił hierarcha. Przypomniał również, że to szczególne miejsce, w którym pracował jako student Karol Wojtyła.

Podczas otwarcia Parku Miłosierdzia nastąpiło odsłonięcie pamiątkowego obelisku na pamiątkę tego wydarzenia, zaś metropolita krakowski poświęcił teren i sadzonki kilku drzew. Nasiona z kolei poświęcił Benedykt XVI. Następnie wspólnie z panią premier i wolontariuszami ŚDM kard. Dziwisz zasadził dwa cisy.

Na powstanie pamiątkowego obelisku wykorzystano głaz w kształcie łzy, wydobyty ze stoków góry Wdżar w Kluszkowcach. Został zwieńczony miniaturą krzyża z Giewontu.

Uroczystość uświetniła orkiestra leśników, byli też obecni przedstawiciele Lasów Państwowych, także małopolskiego oddziału. Na Białe Morza przybyli minister rolnictwa Jan Szyszko oraz minister Beata Kempa, jedna z osób zabiegających o powstanie tego parku.

Wolontariusze i uczestnicy ŚDM z kilku krajów, którzy uczestniczyli w otwarciu Parku Miłosierdzia poprosili metropolitę krakowskiego i panią premier o wspólne zdjęcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy