Nowy numer 30/2021 Archiwum

I po góralsku, i po hiszpańsku

Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego podejmują pielgrzymów hiszpańskojęzycznych. Czeka na nich mnóstwo atrakcji.

Na placu przy makowskim magistracie - zwanym "Makowianką" - jest centrum dowodzenia dla pielgrzymów spędzających ŚDM w tej części archidiecezji krakowskiej. - Przyjechało do nas prawie 2 tys. pielgrzymów, głównie z krajów hiszpańskojęzycznych - cieszy się ks. Józef Habina z parafii w Makowie Podhalańskim. W samym mieście uczestników ŚDM jest ponad 500. Dwa razy tyle w całym dekanacie. Pielgrzymi rozlokowani są także w pobliskiej Żarnówce i Zawoi.

- Jest tu nam naprawdę dobrze! Rzeczywistość polska nas zaskakuje pod każdym względem - mówiła młoda mieszkanka Ameryki Południowej. Wspólnie z innymi oglądała Mszę św. na rozpoczęcie ŚDM na wielkim telebimie ustawionym na "Makowiance". Wcześniej była prezentacja poszczególnych grup. - My uczymy się hiszpańskiego, a nasi goście góralskiego - śmieje się ks. Habina. Kapłan podkreśla ogromne zaangażowanie władz Makowa Podhalańskiego w przygotowanie programu pobytu uczestników ŚDM w mieście i okolicach.

W środę po południu na boisku sportowym MKS Halniak odbędzie się Festiwal Młodych. Wystąpią Arka Noego, Oddani, 2TM 2,3. Następnego dnia przewidziano katechezy oraz występy zespołów regionalnych. Oczywiście, w czwartek będzie transmisja z ceremonii powitania papieża Franciszka na Błoniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama