Nowy numer 29/2021 Archiwum

Franciszek w Krakowiaku przejdź do galerii

Ojciec Święty na pierwsze spotkanie z młodzieżą na krakowskich Błoniach udał się tramwajem.

Do pomalowanego w papieskie, biało-żółte barwy Krakowiaka papież wsiadł tuż po tym, jak w bramie pałacu arcybiskupów odebrał od prezydenta Jacka Majchrowskiego klucze do miasta. Krótkiej ceremonii towarzyszyły dźwięki hejnału mariackiego.

Po wejściu do tramwaju Franciszek przywitał się z młodzieżą niepełnosprawną, która miała mu towarzyszyć w drodze na Błonia.

Już kilka godzin wcześniej na placu przy ul. Franciszkańskiej gromadzili się młodsi i starsi, chcący zobaczyć papieża, gdy będzie wyruszał w stronę Błoń. Nie przeszkadzał im deszcz, który zaczął padać godzinę przed planowanym wyjściem Ojca Świętego.

Tłumy czekały także na trasie przejazdu papieża na Błonia. Tuż przed dotarciem na miejsce dzisiejszej ceremonii powitania - drugiego z wydarzeń centralnych ŚDM - Ojciec Święty Franciszek przesiadł się do papamobile. Uroczystość rozpoczęła się ok. 17.30.

Krakowskie MPK poinformowało, że tramwaj typu Krakowiak którym papież Franciszek jechał na Blonia, od dzisiaj będzie nosił nazwę Papal Tram-Tramwaj Papieski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama