Nowy numer 30/2021 Archiwum

Udało się, mimo obaw

- Jestem bardzo wdzięczna polskim rodzinom, które pokazały naszą gościnność, przyjmując pod swój dach pielgrzymów - mówiła premier Beata Szydło. Podkreśliła ogromne zaangażowanie wszelkich służb i jednostek. W zabezpieczeniu ŚDM wzięło udział około 40 tys. funkcjonariuszy z różnych służb.

Premier była dopytywana przez dziennikarzy o słowa papieża Franciszka dotyczące otwartości na uchodźców. - Prowadzimy naszą politykę emigracyjną cały czas. Przyjmujemy polskich obywateli z Ukrainy, bo tam trwa wojna - mówiła Beata Szydło.

- Papież był poruszony tym, jak go witaliśmy. Ciągle to powtarzał, jak jeździłem z nim samochodem - mówił kard. Stanisław Dziwisz. Podkreślał, że papież Franciszek pierwszy raz odwiedził Europę Wschodnią. - Był doskonale zorientowany w historii Polski - dodał metropolita krakowski.

Kard. Dziwisz zwrócił uwagę na to, że w ŚDM wzięli udział pielgrzymi z najdalszych zakątków świata. - Przyjechali do nas młodzi z nieznanych wysp. Wszyscy cieszyli się z przyjazdu do nas - cieszył się biskup Krakowa. Metropolita podkreślił także, że ŚDM udało się przeprowadzić, mimo obaw o bezpieczeństwo, o miejsca spotkań z papieżem. - Pragnę zwrócić uwagę także na niezwykłą i na dużą skalę promocję Polski na cały świat - zauważył hierarcha.

Na konferencji prasowej podsumowującej ŚDM był obecny także bp Artur Miziński, który z ramienia Episkopatu Polski koordynował przygotowania do ŚDM. - Myślę, że kluczem do przesłania papieża Franciszka, które nam zostawił i skierował do młodych ludzi, są trzy słowa: pamięć, odwaga, nadzieja - mówił bp Miziński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama