Nowy numer 29/2021 Archiwum

Jesteśmy bezpiecznym państwem

- Pokazaliśmy, że jesteśmy bezpiecznym państwem - mówił minister Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej podsumowującej ŚDM.

- Mogę powiedzieć nie tylko z własnych informacji, ale rozmów z pielgrzymami, relacji z prasy zagranicznej, że służby mi podległe swoje zadanie wykonały perfekcyjnie - mówił minister Błaszczak.

Na konferencji był obecny także płk Andrzej Pawlikowski, szef Biura Ochrony Rządu. Nad zabezpieczeniem ŚDM i najważniejszych osób pracowało 800 funkcjonariuszy BOR. - Swoje zadanie wykonali bardzo dobrze. Jestem im bardzo wdzięczny - mówił szef BOR. Z kolei Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji podziękował wszystkim dziennikarzom za bardzo dobrą współpracę i stosowanie się do poleceń wszystkich służb.

- Dla nas bezpieczeństwo pozostaje priorytetem. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby ostatni pielgrzym mógł wyjechać z naszego kraju bezpiecznie i sprawnie - podsumował minister Błaszczak.

A pielgrzymi ŚDM tak szybko Krakowa i Małopolski nie opuszczą. Już od jutra pod Tatrami będzie kilka dni spędzać grupa np. z Australii. To m.in. dla nich zaplanowano ciekawie koncerty na Równi Krupowej. Na zakopiańskich obchodach ŚDM wystąpią Trebunie-Tutki i Stanisław Soyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama