GN 04/2020 Archiwum

"Nie" górali dla handlu w niedziele

Uliczna zbiórka podpisów w Nowym Targu została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji.

- Spotykaliśmy się z różnym reakcjami przechodniów. Jedni zdecydowanie popierali, inni wręcz deklarowali, że chcą dalej robić zakupy w niedzielę. Ale raczej wśród Podhalan przeważają głosy przeciwników handlu w niedzielę, o czym może świadczyć liczba zebranych podpisów. Jest ich już kilkaset - mówi Leszek Jankowski z nowotarskiej "Solidarności".

- Mówimy stanowcze "nie" dla handlu w niedziele. Ja osobiście całkowicie bym go zlikwidował - komentuje jeden z nowotarskich członków "Solidarności" i zarazem należący do Związku Podhalan. Organizacje nie wykluczają kolejnej akcji zbierania podpisów. Być może w tej sprawie w najbliższych dniach będzie podjęta specjalna odezwa Związku Podhalan. 

Akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele trwa od czerwca. Obok "Solidarności" i innych związków zawodowych zaangażowały się w nią również organizacje społeczne i katolickie, stowarzyszenia oraz organizacje zrzeszające pracodawców z branży handlowej w tym m.in. Polska Grupa Supermarketów, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług czy Kongregacja Przemysłowo-Handlowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama