Nowy numer 21/2018 Archiwum

Radość z nowego samochodu

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaskalu koło Nowego Targu pojawił się długo wyczekiwany samochód gaśniczo-pożarniczy marki MAN z napędem 4x4.

Pojazd został zakupiony w wyniku postępowania przetargowego.

Wyposażony jest m.in. w autopompę, zbiornik na wodę o poj. 3000 l, lebiodkę do wyciągania samochodów, maszt oświetleniowy, wąż z szybkim natarciem oraz inny drobny sprzęt ratowniczy.

- Wartość pojazdu wraz z wyposażeniem to 400 tys. zł. Środki na zakup samochodu pozyskano z budżetu Gminy Szaflary oraz z czynszów pobieranych przez OSP Zaskale z tytułu wynajmu pomieszczeń - mówi wójt Rafał Szkaradziński.

- Nasi strażacy angażują się w wiele religijnych, charytatywnych wydarzeń na terenie gminy. Możemy na nich liczyć w każdej potrzebie - cieszy się włodarz.

Uroczyste poświęcenie pojazdu odbędzie się jesienią br. w parafii p.w. Św. Wojciecha w Zaskalu po uprzednim przerejestrowaniu i przetestowaniu pojazdu.

Zarząd oraz druhowie OSP Zaskale serdecznie dziękują wszystkim organizacjom i osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego przedsięwzięcia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma