Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na dobry początek jesieni

W najbliższy weekend już po raz 23 obędzie się festyn "Jesień Kurdwanów".

Niemal od początku swojego istnienia rodzinną imprezę nie tylko dla swoich mieszkańców przygotowuje Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kurdwanów Nowy".

W piątek i sobotę (23 września) trwać będą zmagania sportowe – m.in. turnieje piłki nożnej, koszykówki, tenisa stołowego. Tę część zakończy w sobotę po południu tradycyjny mecz piłkarski "Oldboje Kurdwanowa" kontra "Wawel Service".

Główne atrakcje zaplanowano jednak na drugi dzień festynu, czyli niedzielę 4 września. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się Krzysztof Biegaj, który wykona piosenki Eugeniusza Bodo (godz. 16.10), rockowy zespół Detox (godz. 17.35) oraz gwiazda wieczoru – zespół Blue Cafe, który wystąpi o godz. 20. Po koncercie cały festyn zakończy pokaz sztucznych ogni.

Nie zabraknie także – będących tradycją kurdwanowskiego festynu – koncertów orkiestry dętej oraz młodzieży z domów kultury. W tym roku dla publiczności zagrają Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto w Łącku oraz młodzież z dwóch domów kultury przy al. 29 Listopada i na Woli Duchackiej.

"Jesień Kurdwanów" to jednak nie tylko muzyka. Na terenie kurdwanowskiego parku będzie bowiem można m.in. wziąć udział w przygotowanych konkursach – m.in. "Kraków miastem Twojego życia" (zorganizowanym przy współpracy z Urzędem Miasta Krakowa) oraz "Kino i telewizja w Krakowie", któremu patronowała będzie obchodząca w tym roku 55lecie istnienia TVP Kraków.

Od godz. 11 do 16 w niedzielę odbędzie się także akcja krwiodawstwa, na którą zaprasza Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.kurdwanownowy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama