GN 2/2021 Archiwum

Telewizja od kuchni

TVP Kraków zaprasza w sobotę 3 września na dzień otwarty, a wieczorem - na jubileuszowy koncert.

Siedziba telewizji na krakowskich Krzemionkach swoje podwoje otworzy o godz. 10. Każdy będzie mógł zajrzeć do studia, reżyserki czy montażowni oraz spotkać się z ekipą TVP Kraków. Będzie to okazja, by poznać zarówno osoby znane widzom z szklanego ekranu - dziennikarzy czy prezenterów, jak i tych, którzy na co dzień pozostają niewidoczni - wydawców, operatorów, montażystów.

Wieczorem - o godz. 19 - rozpocznie się natomiast jubileuszowy koncert na Rynku Podgórskim. TVP Kraków w tym roku świętuje bowiem swoje 55. urodziny. Jeszcze bardziej okrągły jubileusz obchodzi natomiast "Kronika", która kończy właśnie 50 lat.

Na scenie będą gościć m.in. Grupa Rafała Kmity, Robert Kasprzycki, Andrzej Sikorowski i Motion Trio.

Jubileuszowe akcenty znajdą się także w nowej ramówce krakowskiej stacji. Od 5 września w każdą niedzielę emitowany będzie wieczór specjalny, poświęcony najwybitniejszym dokonaniom z przeszło półwiecznego dorobku ośrodka TVP. Przypomniane zostaną spektakle teatralne, programy reporterskie, koncerty i gwiazdy szklanego ekranu sprzed lat.

Program TVP Kraków zmieni się także w pozostałe dni, zwłaszcza w paśmie wieczornym. Uruchomione zostanie m.in. nowe pasmo publicystyczno-reporterskie (początek o 20.30), które spajać będzie hasło: "Blisko, bliżej, więcej". Złożą się na nie programy dotyczące sportu, spraw społecznych, kultury, bieżących wydarzeń czy polityki.

Ważna zmiana nastąpi także w "Kronice" - ostatnie wydanie krakowskiego programu informacyjnego pojawi się o kwadrans wcześniej niż do tej pory, czyli o godz. 21.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama