Nowy numer 39/2023 Archiwum

Balice biją rekordy przez ŚDM

Drugi miesiąc wakacji zakończył się rekordową liczbą obsłużonych osób na krakowskim lotnisku. W sierpniu padł również rekord dzienny liczby obsłużonych pasażerów. Te rekordy nie byłyby możliwe, gdyby nie organizacja niecodziennego wydarzenia jakim były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Jest też dobra wiadomość dla osób latających do Niemiec. Kolejny przewoźnik będzie oferował tam swoje loty. Chodzi o linię Eurowings, która poleci do Düsseldorfu.

- Cieszymy się z rekordowego wyniku i już pracujemy nad rozwojem siatki połączeń na przyszły rok -  mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. - Odpowiadając na potrzeby pasażerów, mamy za sobą wakacyjną premierę aplikacji mobilnej krakowskiego lotniska. To nie koniec działań zmierzających w kierunku w kierunku wdrażania na lotnisku nowoczesnych rozwiązań - dodaje.

Początek miesiąca zbiegł się w czasie z powrotami pielgrzymów ze Światowych Dni Młodzieży. 1 sierpnia lotnisko obsłużyło rekordową liczbę pasażerów w ciągu jednego dnia - dokładnie 22 552 osoby.

W sierpniu 2016 r. odnotowano 4 002 operacje lotnicze, tj. 14 procent więcej niż w sierpniu 2015 roku.

2 września linia lotnicza Eurowings ogłosiła nowe połączenie z krakowskiego lotniska w przyszłorocznym sezonie letnim. Od marca 2017 roku będzie można polecieć bezpośrednio z Krakowa do Düsseldorfu aż 6 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem sobót).  Düsseldorf to jedno z większych miast zachodnich Niemiec rozciągające się po obu brzegach Renu. Jest regionalną potęgą gospodarczą. Düsseldorf  to również zabytki, luksusowe sklepy i najatrakcyjniejsze w Nadrenii kolekcje sztuki.

Eurowings w tegorocznym sezonie letnim oferuje cztery razy w tygodniu połączenie z Krakowa do Stuttgartu.

W ostatnim miesiącu wakacji również bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska - Ryanair poinformował o uruchomieniu dwóch nowych tras z Krakowa do Włoch. Od przyszłego roku, od 29 marca (w środy i w soboty) przewoźnik oferuje połączenia do Wenecji (Treviso), a od 27 marca (w poniedziałki i w piątki) do Pescary.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim 2016 krakowskie lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami, zrzeszonymi w 3 największych sojuszach lotniczych na świecie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast