GN 45/2018 Archiwum

Żywe korony Maryi

Kard. Stanisław Dziwisz ukoronował kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w sanktuarium na Jasnej Górce koło Ślemienia.

Koronacja to jest wielka chwila dla nas wszystkich, ważny symbol. Musimy jednak pamiętać o sprawie najistotniejszej – że to my jesteśmy najważniejszymi, żywymi koronami Maryi. Niech postawa Matki Chrystusa króluje w naszych sercach, naszym postępowaniu. Niech nas inspiruje do czynienia dobra – apelował kard. Dziwisz. Metropolita krakowski przewodniczył uroczystej Mszy św. przy drewnianym ołtarzu polowym, który powstał specjalnie na uroczystość koronacji i będzie od teraz służył grupom pielgrzymkowym.

Po kazaniu metropolita krakowski ukoronował pochodzącą z XIX wieku kopię obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Hierarcha wspomniał, że na Jasnej Górce gościł dwukrotnie z kard. Karolem Wojtyłą, który wizytował parafię w Ślemieniu (należy do niej Jasna Górka). Za duszpasterstwo w tym niezwykle pięknym sanktuarium odpowiada ks. Tadeusz Augustynek, proboszcz parafii w Ślemieniu. Kardynał Dziwisz podziękował wszystkim za liczną obecność na uroczystościach. Wzięli w nich udział m.in. bp Jan Zając i bp Jan Szkodoń oraz emerytowany biskup diecezji bielsko-żywieckiej Tadeusz Rakoczy. Obecni byli duchowni z okolicznych dekanatów, zarówno diecezji krakowskiej, jak i bielsko-żywieckiej. Co ciekawe, parafia w Ślemieniu i sanktuarium na Jasnej Górce administracyjnie znajdują się już w województwie śląskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy