GN 45/2018 Archiwum

Kard. Dziwisz o kampanii "Przekażmy sobie znak pokoju"

"Z ubolewaniem stwierdzam, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie".

Stanowisko Metropolity Krakowskiego w sprawie kampanii "Przekażcie sobie znak pokoju"

W związku rozpoczętą kampanią społeczną "Przekażcie sobie znak pokoju", czuję się w obowiązku przypomnieć naukę Kościoła katolickiego na temat homoseksualizmu, ponieważ jest ona ukazywana w sposób rozmyty lub wręcz zmanipulowany.

Kościół w sprawie homoseksualizmu jest cierpliwy i miłosierny dla grzeszników oraz jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu. Wychowując swoich wiernych do szacunku dla każdego człowieka, jasno naucza, że nie może to nigdy prowadzić do aprobowania aktów homoseksualnych lub legalizowania związków jednopłciowych. Ta prawda moralna, zawarta w Katechizmie (por KKK 2357-2359) i w nauczaniu papieży, obowiązuje w sumieniu każdego katolika.

Niestety jasno widać, że kampania, która odwołuje się do nauki chrześcijańskiej, ma na celu nie tylko promowanie szacunku dla osób homoseksualnych, ale również uznanie aktów homoseksualnych oraz związków jednopłciowych za moralnie dobre. Z ubolewaniem stwierdzam, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium. Powołując się wybiórczo na wypowiedzi papieża Franciszka, przemilcza się te, w których Ojciec Święty tłumaczy, że w sprawie homoseksualizmu "powtarza tylko naukę zawartą w Katechizmie" (wywiad z o. Antonio Spadaro).

Obawiam się, że to celowe działanie służy zamazaniu pamięci o wielkim dobru Światowych Dni Młodzieży, które dokonało się w Krakowie i całej Polsce. Związane jest ono z wartościami płynącymi z Ewangelii, które są konkretną i wymagającą propozycją moralną dla młodego pokolenia.

Kard. Stanisław Dziwisz

Metropolita Krakowski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • AlicjaKowalska
  09.09.2016 20:23
  Obserwowałam tą inicjatywę z przerażeniem, zwłaszcza gdy z wypowiedzi organizatorów wychodziło na to, że nikt ich na ŚDM nie nadzorował, chodzi mi o przekazywane treści i mogli namieszać ludziom w głowach
  doceń 12
 • eniac
  09.09.2016 21:09
  A dlaczego środowiska katolickie związane z Kard. Dziwiszem uzurpują sobie prawo do prawdy absolutnej, a może to inne środowiska katolickie maja rację ?
 • thorgi
  09.09.2016 22:13
  Dzięki Bogu! Jasny przekaz, który wg mnie był bardzo potrzebny.
  doceń 30
 • eniac
  10.09.2016 12:38
  Ale historia pokazuje, że biskupi są tylko ludźmi i to często omylnymi ( arb. Petz nauczycielem moralności ?) a często biskupi maja odmienne zdania na tematy współczesne i co wtedy ? O ie dobrze pamiętam Św. Tomasz nauczał, że należy postępować zgodnie z sumieniem a jeśli to niezgodne z nauczaniem biskupów to należy to nauczanie odrzucić
  doceń 9
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy