Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prodrobot wybiegany!

Dzięki uczestnikom 5. Biegu Fundacji Tesco Dzieciom, do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu trafi wymarzony robot rehabilitacyjny.

W sobotę 10 września pod hasłem „wyBIEGAM poMOC” na krakowskich Błoniach odbył się V Bieg Charytatywny Fundacji Tesco Dzieciom, w którym na wszystkich dystansach wzięło udział blisko 3 tys. uczestników. Dzięki nim udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 200 tys. złotych na zakup innowacyjnego robota rehabilitacyjnego. Zostanie on przekazany szpitalowi już w listopadzie.

Impreza była nie lada wydarzeniem, zarówno dla profesjonalnych biegaczy, jak i ich towarzyszy oraz młodszych uczestników. Każdy mógł bowiem pobiec na miarę swych sił - na śmiałków czekały biegi na dystansach 3,5 i 10 km, bieg na szpilkach oraz w dziecięce zawodach biegowych.

W najkrótszym, 3,5-kilometrowym biegu wzięło udział 1136 osób (w kategorii kobiet na podium stanęły: Magdalena Nabielec, Angelika Stanek i Joanna Nabielec, a w wśród mężczyzn najszybsi okazali się: Dariusz Boro, Dominik Nieszkowiecki i Maciej Jaszczyński). Na dystansie 10 kilometrów pobiegło natomiast 705 osób Wśród kobiet zwyciężyły: Katarzyna Broniatowska, Beata Podapiak, Justyna Dziadoń, a wśród mężczyzn: Adam Czerwiński, Andrzej Lachowski, Tomasz Kawik.

Na Błoniach odbyły się też liczne warsztaty, konkursy i akcje promujące zdrowy styl życia. Młodsi uczestnicy mogli również wziąć udział w grach i zabawach. 

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, organizatorom, partnerom i darczyńcom za wsparcie realizacji i uczestnictwo w biegu. To bardzo budujące i wzruszające, że już piąty rok z rzędu udaje nam się zgromadzić na krakowskich Błoniach tylu ludzi, chcących pomóc chorym maluchom - mówi Adam Manikowski dyrektor zarządzający Tesco Polska i członek Rady Fundacji Tesco Dzieciom. - Dzięki naszemu tegorocznemu spotkaniu biegowemu do szpitala  trafi prodrobot– sprzęt, który pomoże ciężko chorym dzieciom wrócić do zdrowia, odzyskać siły, by pewnego dnia, razem z nami, mogły wziąć udział w kolejnym biegu - dodaje.

Od 2012 roku w biegach Fundacji Tesco Dzieciom wzięło udział około 6 000 uczestników, dzięki czemu Fundacja przekazała już ponad 600 tys. złotych na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie.

- Dzięki takim organizacjom jak Fundacja Tesco Dzieciom nasz szpital staje się z każdym rokiem coraz bardziej przyjazny dzieciom i przede wszystkim coraz lepiej wyposażony w sprzęt, który pomaga ratować życie i zdrowie najmłodszych – mówił z kolei dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. - Jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy dołączyli do tegorocznego biegu i dziękujemy za ich wysiłek i zaangażowanie. To piękny gest, którego wynik liczony jest parametrami poprawy zdrowia małych pacjentów - przekonuje.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama