Nowy numer 39/2023 Archiwum

Człowiek z flagą i sarna przejdź do galerii

Moc atrakcji czekała na uczestników I Tatrzańskiego Pikniku Rodzinnego w Zakopanem, w parafii Świętego Krzyża, która w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia.

11 września najmłodsi dobrze bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, chętnie malowali twarze i próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Wiele też działo się na scenie plenerowej. Wystąpili na niej uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Zakopanem, nie zabrakło również tańców lednickich. Ponadto zagrał i zaśpiewał zespół Turliki, pojawił się też młodzieniec znany z telewizyjnych programów, zwany "człowiekiem-flagą".

- Kolejny radosny akcent naszego jubileuszu za nami. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Mam nadzieję, że festyn na stałe wpisze się w kalendarz parafialnych wydarzeń - podkreśla ks. Mariusz Dziuba, proboszcz parafii Świętego Krzyża.

Im bliżej było końca pikniku, tym bardziej napięcie rosło - na wszystkich czekały bowiem główne nagrody w loterii fantowej. Można było wygrać rower, bony na zakupy sportowe, spinkę góralską wykonaną przez Mieczysława Króla-Łęgowskiego, pobyt w termach i wiele innych cennych rzeczy. Cały dochód z pikniku będzie przeznaczony na wyjazd dzieci z parafii na letni wypoczynek.

Ks. proboszcz zaprosił też wszystkich do uczestnictwa w konkursie wiedzy na temat parafii. Można było ją szybko uzupełnić o informacje przygotowane na małej, okolicznościowej wystawie.

Wielkim zaskoczeniem dla uczestników zabawy był pewien rzadki gość. Na plac przykościelny przyszła... dorosła sarna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast