Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bogu na własność

15 lat od erygowania parafii kard. Stanisław Dziwisz konsekrował kościół Chrystusa Króla. Przypomniał wiernym, że ciesząc się z tej świątyni, mają stawać się żywą świątynią Ducha Świętego, wzniesioną na fundamencie, którym jest Chrystus.

Dzisiejsza konsekracja jest waszą prośbą, by Chrystus był obecny na tym osiedlu. Życzę więc, by ludzie zawsze pamiętali, że Jezus jest w tej świątyni. Oby On nigdy nie był tu osamotniony – apelował metropolita krakowski, dziękując proboszczowi ks. Stanisławowi Wątrobie za trud budowy świątyni oraz żywego Kościoła, a także parafianom za ofiarność i przygotowanie kościoła do oddania go Bogu na własność.

– On przyjmuje nasz dar i wspaniałomyślnie dzieli się z nami tą przestrzenią. On chce w niej do nas przemawiać, pocieszać, umacniać, dodawać odwagi w pielgrzymowaniu do domu Bożego w niebie, będącego naszą ostateczną przystanią na całą wieczność – przekonywał metropolita krakowski.

Podczas obrzędu konsekracji świątyni kard. Stanisław Dziwisz najpierw poświęcił cały kościół, a następnie namaścił ołtarz oraz ściany olejami świętymi. Później okadził wnętrze kościoła, by roznosiła się w niej woń zmartwychwstania Chrystusa, a na znak Jego obecności zapalił na ołtarzu świece.

– Kiedyś były tu pola i chaszcze. A jednak nasz proboszcz nie wystraszył się, nie uciekł i nie zrezygnował, ale został i krok po kroku realizował plany budowy. Za to jesteśmy mu wdzięczni – mówili parafianie.
Warto dodać, że parafię na os. Gotyk erygował w 2001 r. śp. kard. Franciszek Macharski, a już rok wcześniej na przyszłym placu budowy odprawił pierwszą Mszę Świętą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast