Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kombinat kultury powraca

Już w najbliższy weekend, 17 i 18 września, Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na swoje coroczne święto.

Podczas tych dwóch, bardzo intensywnych dni, NCK opowie o swojej ofercie na najbliższy sezon i szeroko otworzy drzwi dla wszystkich, którzy chcą twórczo oraz aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje talenty lub zdobywać nową wiedzę. Każdy, bez względu na wiek, będzie mógł więc spróbować swoich sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych i rekreacyjnych. Podczas trwania "Kombinatu kultury" odbędą się też premiera książki "Kotek Włodek z Nowej Huty" (chętnie przeczytają ją zarówno młodsi, jak i starsi) oraz spotkanie autorskie z debiutującą pisarką Iwoną Gierłach.

Myśląc o nowym sezonie, NCK przygotowało kilka niespodzianek. Oprócz znanych i lubianych zajęć (Klubu Super Mama, Akademii Dobrych Manier czy Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci) w planie są także "Dźwiękolandia" (zajęcia muzyczno-ruchowe dla najmłodszych) i akrobatyka, czyli zajęcia obejmujące gimnastykę artystyczną, akrobatykę i elementy sztuki cyrkowej.

W najbliższych miesiącach dużo będzie się też działo na scenie NCK. 29 września nowy program zaprezentuje kabaret Hrabi, 16 października w Nowej Hucie pojawi się Piotr Bałtroczyk, a 24 listopada zobaczymy kabaret Pod Wydrwigroszem. Warto też zainteresować się recitalami Michała Bajora (14 października) i Stanisławy Celińskiej (27 listopada) oraz klasyką gatunku, czyli dwoma spektaklami baletowymi w wykonaniu artystów Lwowskiego Teatru Opery i Baletu (10 grudnia wystawią oni "Dziadka do orzechów" oraz "Jezioro łabędzie"). 11 grudnia scena Nowohuckiego Centrum Kultury będzie natomiast należeć do Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

To nie wszystko - już 7 października w galerii NCK planowany jest wernisaż stałej ekspozycji prac Zdzisława Beksińskiego z prywatnej kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Wystawa obejmować będzie 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX w., czyli z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza, i kilkanaście obrazów z ostatnich lat jego życia. Prezentowany będzie również zbiór 200 rysunków i fotografii, stanowiących integralną część kolekcji dzieł artysty przekazanej NCK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast