Nowy numer 39/2023 Archiwum

Utrudnienia i zamknięcie zakopianki

Dziś na kierowców jadących zakopianką czekają utrudnienia, jutro (tj. środa) droga na odcinku Lubień-Skomielna Biała będzie całkowicie zamknięta.

W związku z frezowaniem i układaniem nowej warstwy ścieralnej nawierzchni nastąpią utrudnienia dla ruchu 20 i 21 września na drodze krajowej nr 7 w Krzeczowie.

We wtorek 20 września frezowana będzie jezdnia, ruch odbywał się będzie wahadłowo, połową jezdni. Frezowany będzie odcinek o długości 1,2 km, ale ruch wahadłowy wprowadzany będzie tylko w obrębie aktualnie prowadzonych prac frezarką.

W środę 21 września nastąpi całkowite zamknięcie zakopianki w Krzeczowie z powodu układania nowej warstwy ścieralnej nawierzchni całą szerokością drogi. Zakopianka będzie zamknięta dla ruchu na jeden dzień, na odcinku Lubień-Skomielna Biała.

Ruch odbywał się będzie objazdem, od 6.30 do 20.00, i zostanie przekierowany z drogi krajowej nr 7 na odcinku od Lubnia do Skomielnej Białej na drogę wojewódzką nr 968 i drogę krajową nr 28. Patrole policji będą na skrzyżowaniach w Lubniu, w Skomielnej Białej i w Mszanie Dolnej, aby zabezpieczyć ruch pojazdów. Dojazd do miejscowości Krzeczów możliwy będzie tylko od strony Lubnia, natomiast dla mieszkańców Naprawy, mieszkających przy drodze krajowej nr 7 - od strony Skomielnej Białej.

Jak tłumaczy Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wymiana warstwy ścieralnej nawierzchni na odcinku drogi krajowej nr 7 jest niezbędna, ponieważ warstwa ta jest już zbyt mało szorstka. Odcinek 1,2 km "siódemki" wymagający remontu jest kręty, często dochodzi tu do kolizji drogowych oraz wypadków, co odnotowują zarówno policja, jak i GDDKiA. - Dla bezpieczeństwa kierowców trzeba poprawić szorstkość jezdni na tym odcinku, a żeby to zrobić, musi być usunięta istniejąca warstwa ścieralna i położona nowa. Prace zostaną przeprowadzone w jeden dzień, by ograniczyć do minimum czas utrudnień w ruchu - podkreśla I. Mikrut.

Jednocześnie trwają prace przy budowie nowej zakopianki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast