GN 2/2021 Archiwum

Cztery stacje, a skipass wspólny

Aż cztery duże stacje narciarskie podpisały porozumienie na wprowadzenie systemu Góral Skipass.

Prezesi stacji narciarskich na Harendzie, Polanie Szymoszkowej, w Witowie i Suchem podpisali umowę o wprowadzeniu systemu Góral Skipass. Bilety dostępne będą dla narciarzy już od października. Systemem będzie objęty także Kasprowy Wierch.

PKL planuje umożliwienie zakupu karnetu na Kasprowy Wierch w ramach oferty Góral Skipass. Aby stało się to możliwe, niezbędne jest jednak dostosowanie systemu rezerwacyjnego w ośrodku PKL, co wynika m.in. ze specyficznej dla Kasprowego Wierchu, ograniczonej przepustowości kolei.

W ciągu ostatnich trzech lat PKL modernizował systemy sprzedaży biletów w swoich ośrodkach m.in. właśnie w celu możliwości wprowadzania nowych, łączonych ofert.

- W ośrodkach PKL z powodzeniem działa już karnet PKLpass, ale chcielibyśmy włączyć ofertę Kasprowego Wierchu również do Góral Skipass. Kasprowy jest bardzo ważnym ośrodkiem na mapie polskiego narciarstwa, ale jego system rezerwacyjny jest specyficzny, co wynika z nałożonych decyzją środowiskową ograniczeń w przepustowości. Aby ułatwić przyjeżdżającym na Podhale elastyczne korzystanie z ofert wielu ośrodków, pracujemy nad zmianami w systemie informatycznym. W przyszłości chcielibyśmy również udostępnić nowy karnet w naszych kanałach sprzedaży - na stronie www.pkl.pl, w kasach i biletomatach PKL - zapowiada Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych.

Góral Skipass na początek obejmie cztery stacje - Polanę Szymoszkową, Harendę, a także stacje w Suchem i Witowie. Skipassy będzie można kupić przez stronę internetową www.goralskipass.com, na stacjach narciarskich i w biletomacie, który stanie na Krupówkach, a w przyszłości także w miejscach dystrybucji biletów i skipassów PKL.

W ramach systemu będą dostępne karty czasowe, np. jedno- lub dwudniowe, a także dłuższe. Na początku w sprzedaży pozostaną dotychczasowe karnety uprawniające do jazdy tylko na jednym wyciągu, w przyszłości w pełni zastąpi je Góral Skipass.

Ceny skipassów w ramach nowego karnetu nie będą wyższe niż dotychczasowe - dokładny cennik będzie znany już w październiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama