GN 43/2020 Archiwum

Słońce i niepełnosprawni

400 osób wzięło udział w Małopolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych, które zostały zorganizowane m.in. w Nowym Targu.

21 września na terenie nowotarskiego lotniska i jednej z tamtejszych restauracji odbyła się integracyjna impreza plenerowa w ramach projektu "Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Edycja trzecia". W imprezie wzięło udział około 400 osób. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego oraz z budżetu powiatu nowotarskiego.

Rozgrywki i zabawy sportowe kolejny raz stworzyły szansę na zdrowe, aktywne spędzenie wolnego czasu uczniom, umożliwiając im jednocześnie sprawdzenie swoich możliwości w atmosferze zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i pełnej integracji.

Choć wydawało się, że pogoda spłata organizatorom małego figla, na szczęście chmury odeszły, przebijające się promienie słońca osuszyły arenę sportowej rywalizacji, a rześkie powietrze zachęcało do ruchu i aktywnego udziału w kolejnych grach i konkurencjach sportowych.

Podczas festynu zorganizowano też wiele innych atrakcji, a wśród nich m.in. warsztaty edukacyjne o tematyce przyrody gorczańskiej i spacer edukacyjny w towarzystwie przewodnika po rezerwacie "Bór na Czerwonem". Dla najmłodszych przygotowano kącik plastyczny, malowanie twarzy w najbardziej wymyślne wzory, dmuchane zjeżdżalnie oraz minipark linowy.

W programie imprezy zaprezentowano pokaz walki szablą historyczną Go-Now - Grupa Klinga z udziałem uczniów SOSW nr 1 w Nowym Targu.

Na wszystkich uczestników czekały też gorący posiłek oraz słodkie niespodzianki i napoje.

Organizatorem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu, a partnerami byli: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, w Rabce-Zdroju, w Szczawnicy oraz Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama