Nowy numer 48/2020 Archiwum

ŚDM bez Franciszka

W Nowym Targu można oglądać wystawę "Tak było...", która ukazuje oczami różnych fotoreporterów ŚDM. Ale nie zobaczymy ani jednego zdjęcia z papieżem Franciszkiem. To celowy zabieg.

- Pewnie się państwo zdziwią, że nie ma pośród tych fotografii chyba żadnego zdjęcia z papieżem Franciszkiem. Ale to zabieg celowy. Obrazki z Franciszkiem widzieliśmy w telewizji, myśmy pragnęli pokazać emocje, wyjątkowe chwile, gesty z udziałem pielgrzymów - podkreślali członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM, którzy do Nowego Targu przyjechali z Krakowa.

Oprócz fotografii udostępnionych przez Biuro Prasowe ŚDM na wystawie można zobaczyć jeszcze ciekawe zdjęcia w ujęciach nowotarskich fotografów - Zbigniewa Krauzowicza i Szymona Pyzowskiego. - Gratulujemy obu panom błyskotliwości w niektórych ujęciach - mówił Bolesław Bara, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

- Ta wystawa jest okazją do tego, aby jeszcze raz przenieść się do niezwykłego miejsca na świecie. Chodzi oczywiście o nie tylko rozmodlony, ale bardzo radosny i kolorowy Kraków - mówili członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

W wernisażu uczestniczyli nowotarscy samorządowcy, nauczyciele, dyrektorzy szkół i inni mieszkańcy miasta. A uświetniła go jedna z nowotarżanek z muzycznej grupy "Septyma", śpiewając hymn ŚDM.

Wystawę będzie można oglądać do 9 października.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama