Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kobieta wielu pasji

Maluje, rzeźbi, fotografuje. Każdą wolną chwilę spędza w Tatrach. Bywa, że wypuszcza się w jeszcze wyższe góry. Zdobyła m.in. Mont Blanc, Ararat i Elbrus.

Kolejnym gościem cyklu Spotkania przy Ruczaju była Zofia Szwajnos. To znana i ceniona góralka, łącząca swoje pasje z pracą grafika w "Tygodniku Podhalańskim". - Móc stanąć tam na górze, na naprawdę sporych wysokościach to rzecz niesamowita i moment, który ciągle do ciebie wraca - mówiła Zofia Szwajnos podczas wernisażu swoich prac.

Pośród fotografii są ilustracje ukazujące polskie Tatry czy Beskidy. Nie brakuje zdjęć z wielu wypraw europejskich.

Oprócz robienia zdjęć, góralka chętnie też projektuje ubrania. Stąd w czasie wernisażu miał miejsce krótki pokaz mody z najnowszymi trendami w podhalańskiej modzie. Jako modelki wystąpiły uczennice z cichowiańskiej szkoły. 

Jak zawsze podczas Spotkań przy Ruczaju członkinie Fundacji im. Adama Worwy opowiedziały o ostatnich pracach fundacji, która wspiera wiele osób potrzebujących na Podhalu. Zofia Szwajnos jedną ze swoich prac przekazała na licytację organizowaną przez fundację im. Adama Worwy na rzecz jej podopiecznych.

Wernisaż zakończył się mocnym uderzeniem, czyli koncertem nowotarskiej grupy Heavy Way Bogusława Ćwiertni, który muzyczną pasję i talent łączy z byciem lekarzem dentystą.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast