Nowy numer 24/2021 Archiwum

Błonia będą jak nowe

Dobiegają prace przy rekultywacji krakowskich Błoń po ŚDM. Będą w lepszym stanie niż przedtem.

Błonia mają w sumie 48 ha powierzchni. Rekultywowana była ok. 4. hektarowa część, na której odbywały się uroczystości związane z ŚDM. Było co robić, gdyż na powierzchni Błoń po ŚDM pozostały m.in. wgniecenia po ołtarzu, otwory po słupach ogrodzeniowych i słupach oświetleniowych. Prace rozpoczęły się 23 sierpnia po zdemontowaniu infrastruktury technicznej.

- Po zasypaniu dziur i wyrównaniu terenu była tam dosiewana trawa. Na czterohektarowej powierzchni wysiano półtorej tony nasion. Nasza firma we własnym zakresie dokonuje również nie wymaganego w umowie koszenia trawy. Robimy to przy użyciu lekkiego sprzętu, by zrekultywowane fragmenty nie zostały uszkodzone przez ciężkie kosiarki które na co dzień koszą Błonia - poinformował Olaf Obruśnik z prowadzącej rekultywację na zlecenie archidiecezji krakowskiej firmy Mr. Green Grass.

Firma Mr. Green Grass dodatkowo poprawia te fragmenty murawy, które zostały uszkodzone przez montaż i demontaż światłowodów.

Paradoksalnie Błonia będą po rekultywacji wyglądać lepiej niż przed przystąpieniem do prac związanych z ŚDM. Wyrównano bowiem i uzupełniono również te ubytki terenu, które powstały tam przed jego dostosowywaniem dla potrzeb zgromadzeń modlitewnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama