Nowy numer 24/2018 Archiwum

Podhalańskie amazonki na Jasnej Górze

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Antoni Długosz, a z paniami spotkała się żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

W XIX Międzynarodowej Pielgrzymce Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi na Jasną Górę wzięły udział tysiące pań borykających się z tą chorobą. Wśród nich była spora grupa mieszkanek Podhala. Jak zawsze wyróżniały się spośród innych strojami góralskimi.

- Zanieśliśmy do Matki Boskiej Częstochowskiej nasze troski, ale i dziękczynienie za dar życia, z którego nieustannie się cieszymy - mówi Ewa Palider z Podhalańskiego Stowarzyszenia Amazonek. Z góralkami pojechała na pielgrzymkę m.in. s. Danuta, która pracuje w ludźmierskim sanktuarium. - To też nasze specjalne miejsce, gdzie się spotykamy i modlimy - zaznaczają podhalańskie amazonki.

Góralki wyrażają wdzięczność za organizację pielgrzymki Elżbiecie Markowskiej, prezes Częstochowskich Amazonek i jednocześnie członkowi Zarządu Federacji Amazonek.

Podhalańskie Amazonki to bardzo prężnie działająca grupa kobiet, organizująca w regionie różne akcje, spotkania, prowadząca profilaktykę w szkołach, współpracująca z kobietami ze Słowacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma