Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wrzesień zachęcał do latania

Ostatni miesiąc lata zakończył się historycznym rekordem. Krakowskie lotnisko obsłużyło we wrześniu 469 397 pasażerów.

Kraków Airport odnotował 15 procent wzrostu liczby obsłużonych pasażerów (więcej o 60 tysięcy osób) w porównaniu do września 2015 roku.

- Sezon wakacyjny przedłużył się na kolejny miesiąc - wrzesień. Największą popularnością cieszyły się połączenia na Maltę, Majorkę i do Trapani. Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal w stu procentach - podkreśla Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Wrzesień to też miesiąc konferencji w Małopolsce i w Krakowie. Za nami między innymi Forum Ekonomiczne w Krynicy, czy Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa, a także liczne konferencje naukowe, które przyciągnęły spore zainteresowanie świata biznesu i nauki. Wielu z uczestników tych wydarzeń można było spotkać na krakowskim lotnisku.

We wrześniu 2016 r. odnotowano 3 795 operacje lotnicze, tj. 14 procent więcej niż we wrześniu 2015 roku. Od początku roku w Kraków Airport obsłużono już 3 765 418 pasażerów, co przedkłada się na wzrost o 17 procent w stosunku do 2015 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma