Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zmagania pasjonatów liturgii

Pod koniec listopada odbędzie się pierwszy etap Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej. Zgłoszenia trwają.

Współorganizowany przez krakowskie seminarium duchowne oraz Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu-Światło-Życie konkurs ma na celu nie tylko popularyzację tematyki liturgicznej wśród gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. - Chcemy też kształtować środowisko młodych pasjonatów liturgii - wyjaśnia Szymon Kapłon, kleryk krakowskiego seminarium. - Ci ludzie często uczestniczą w kolejnych edycjach - do tej pory były już trzy. Wielu z nich angażuje się potem w przygotowanie konkursu. Poznajemy się, wymieniamy doświadczeniem.

Pierwszy etap będzie się odbywał m.in. w szkołach (25 listopada) i parafiach (26 listopada - np. w ramach kursu lektorskiego czy zbiórki ministranckiej).

Można także zgłosić się indywidualnie i napisać pierwszy etap w jednym z miejsc przygotowanych przez głównych organizatorów. Do wyboru jest kilka parafii krakowskich, a także Nowy Targ, Myślenice, Wieliczka oraz Zakopane.

Formularz zgłoszeniowy i szczegóły dotyczące Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej można znaleźć na stronie krakowskiego seminarium duchownego - seminarium-krakow.pl. Zgłaszać można się także mailowo - akwl.zgloszenia@gmail.com.

Finał odbędzie się w marcu przyszłego roku w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Na najlepszych uczestników czekają nagrody - takie, jak tablety, czytniki e-booków, powerbanki oraz książki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy