Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jeden z "Christeros" na Widoku

16 października, w dniu kanonizacji bł. José Sáncheza Del Rio, jego relikwie będzie można uczcić w kościele na krakowskim os. Widok.

Cześć relikwiom 14-letniego męczennika z Meksyku będzie można oddać po Mszach św. o godz. 9 (dla młodzieży) i 10.30 (dla dzieci) w parafii św. Jana Kantego w Krakowie (ul. Jabłonkowska 18).

- Będziemy pierwszą parafią w Polsce, która będzie miała możliwość uczczenia go już jako świętego - mówi Piotr Podlecki, katecheta.

Bł. José Sánchez Del Rio został zastrzelony w 1928 roku podczas powstania „Cristeros” w Meksyku. Nastoletni męczennik został beatyfikowany w listopadzie 2005 roku w gronie 13 męczenników meksykańskich przez Benedykta XVI.

Historię błogosławionego José spopularyzował jednak dopiero poświęcony meksykańskiemu ruchowi oporu z lat 20. XX wieku film "Cristiada", który wszedł na ekrany kin w 2013 roku. Bohatera powstania "Cristeros" papież Franciszek kanonizuje w niedzielę 16 października.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma