Rocznica wyboru w rytmie Bacha

Z okazji Dnia Papieskiego w Rabce wystąpiła Krakowska Opera Kameralna, która pokazała misterium sceniczne do muzyki Bacha.

W niedzielny wieczór 16 października, kiedy przypadała kolejna rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce rozbrzmiewała muzyka Johanna Sebastiana Bacha w wykonaniu Krakowskiej Opery Kameralnej. Artyści wystąpili z programem "Ich geh' und suche". Oprócz pięknej muzyki niemieckiego arcymistrza można było także zobaczyć i posłuchać aktorów recytujących fragmenty psalmów.

Artyści zebrali od rabczańskiej publiczności zasłużone brawa. Wśród licznej widowni była m.in. burmistrz Ewa Przybyło, a koncert zorganizowano w ramach tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego.

- Bardzo się cieszę, że w tak piękny sposób przypomnieliśmy sobie nauczanie Jana Pawła II, a szczególnie jego rozważania dotyczące psalmów - mówił ks. proboszcz Dariusz Pacula. Podziękował też wszystkim zebranym za uczestnictwo, a artystom pogratulował bardzo dobrego wykonania utworów Bacha i prezentacji rozważań papieskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..