Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nowotarski Tydzień Bliskości

Jak bezpiecznie nosić i masować maluszka? Jaką stosować dietę? Dlaczego warto karmić piersią? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w czasie trwania Nowotarskiego Tygodnia Bliskości.

Wydarzenie to było odpowiedzią na Międzynarodowy Tydzień Bliskości. - Organizowany w wielu polskich miastach, skupia rodziców, dla których ważne jest wychowanie dzieci w duchu zaufania, zrozumienia i szacunku. Sama idea Tygodnia Bliskości wywodzi się z teorii Rodzicielstwa Bliskości Williama Searsa, a rozpowszechniana jest przez rodziców noszących swoje pociechy w chustach - podkreśla Paulina Puławska z Fundacji "Szczęśliwe Jutro", która była głównym organizatorem Tygodnia Bliskości wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Spółdzielczym Domem Kultury.

W ramach Nowotarskiego Tygodnia Bliskości zorganizowano wiele atrakcji dla rodzin: warsztaty, wykłady, spotkania o tematyce poświęconej pielęgnacji i rozwojowi dzieci. Można było zobaczyć, jak bezpiecznie nosić i masować maluszka. Dowiedzieć się więcej o karmieniu piersią, opiece okołoporodowej, diecie dziecka i mamy, jak i gdzie bezpiecznie podróżować z dziećmi czy o zaletach edukacji domowej.

Zwieńczeniem tygodniowych warsztatów i wykładów była niedziela jako dzień pełen atrakcji, podczas którego odbyły się zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat, zajęcia fitness, malowanie twarzy.

Dzięki przeprowadzonym przez Camera Qlub sesjom zdjęciowym na konto fundacji wpłynęło 700 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę domu dziecka dla nastolatek w ciąży i z małymi dziećmi, który powstaje w starej szkole we Wróblówce koło Czarnego Dunajca. Na remont obiektu i jego odpowiednie wyposażenie potrzeba ponad 1 mln zł. Wszelkie działania fundacji są ukierunkowane właśnie na ten cel. Już niedługo powstanie specjalny spot reklamowy opowiadający o tym domu i świadczonej tam pomocy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma