Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Nowotarski Tydzień Bliskości

Jak bezpiecznie nosić i masować maluszka? Jaką stosować dietę? Dlaczego warto karmić piersią? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć w czasie trwania Nowotarskiego Tygodnia Bliskości.

Wydarzenie to było odpowiedzią na Międzynarodowy Tydzień Bliskości. - Organizowany w wielu polskich miastach, skupia rodziców, dla których ważne jest wychowanie dzieci w duchu zaufania, zrozumienia i szacunku. Sama idea Tygodnia Bliskości wywodzi się z teorii Rodzicielstwa Bliskości Williama Searsa, a rozpowszechniana jest przez rodziców noszących swoje pociechy w chustach - podkreśla Paulina Puławska z Fundacji "Szczęśliwe Jutro", która była głównym organizatorem Tygodnia Bliskości wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Spółdzielczym Domem Kultury.

W ramach Nowotarskiego Tygodnia Bliskości zorganizowano wiele atrakcji dla rodzin: warsztaty, wykłady, spotkania o tematyce poświęconej pielęgnacji i rozwojowi dzieci. Można było zobaczyć, jak bezpiecznie nosić i masować maluszka. Dowiedzieć się więcej o karmieniu piersią, opiece okołoporodowej, diecie dziecka i mamy, jak i gdzie bezpiecznie podróżować z dziećmi czy o zaletach edukacji domowej.

Zwieńczeniem tygodniowych warsztatów i wykładów była niedziela jako dzień pełen atrakcji, podczas którego odbyły się zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat, zajęcia fitness, malowanie twarzy.

Dzięki przeprowadzonym przez Camera Qlub sesjom zdjęciowym na konto fundacji wpłynęło 700 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na budowę domu dziecka dla nastolatek w ciąży i z małymi dziećmi, który powstaje w starej szkole we Wróblówce koło Czarnego Dunajca. Na remont obiektu i jego odpowiednie wyposażenie potrzeba ponad 1 mln zł. Wszelkie działania fundacji są ukierunkowane właśnie na ten cel. Już niedługo powstanie specjalny spot reklamowy opowiadający o tym domu i świadczonej tam pomocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy