Nowy numer 3/2021 Archiwum

Arcysztuka relacji

Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie organizuje wyjątkowy cykl spotkań przygotowujących do sakramentu małżeństwa pod hasłem: "Noce Zakochanych". Zapisy tylko dzisiaj.

"Noce Zakochanych" poprowadzi ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki i misjonarz miłosierdzia archidiecezji krakowskiej. - Pomysł wywodzi się z nauczania Benedykta XVI, który często przypominał, że przygotowanie do sakramentu małżeństwa nie może być krótkie i lekceważone. Mówił o tym, żeby położyć mocny nacisk na to, by formowanie do małżeństwa było poważne - wyjaśnia ks. Talik.

"Relacja między mężczyzną i kobietą jest arcysztuką! Do takiej relacji jest każdy człowiek powołany. Można wiele przegrać, nie poznając bogactwa serca kobiety i bogactwa serca mężczyzny" - napisali na stronie internetowej wydarzenia organizatorzy.

Jak podkreślili, związek między kobietą a mężczyzną jest perłą, którą trzeba odkrywać z pasją i pokornie się jej uczyć. "To przygoda wielka! Każdy, kto odkryje tę perłę, jest gotów kupić pole, w którym ta perła jest ukryta! Ta perła ukrywa odwieczny zamysł Boga - najgłębszy zamysł miłości" - zaznaczyli.

Dlatego spotkania w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny potrwają rok. - Chcemy się wsłuchać w tę troskę papieża Benedykta XVI - mówi ks. Talik. - Poruszymy wszystkie tematy, które są ważne, powiemy o duchowości małżeństwa, duchowości ojcowskiej, duchowości macierzyńskiej, a także duchowości relacji między sobą i z Panem Bogiem - wymienia. Nie zabraknie także warsztatów praktycznych, na przykład o komunikacji, które poprowadzi diecezjalna para małżeńska - Henryk Kuczaj i Marta Wierzbicka-Kuczaj.

Zgłoszenia na kurs będą przyjmowane tylko dziś, 20 października. Należy je nadsyłać na adres: krakow.da@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona. Co ważne - nie trzeba się zapisywać w parach, wystarczy być pasjonatem tego pięknego tematu. - Zachęcam do poważnego potraktowania czegoś, co jest wyjątkowe. A taka jest właśnie droga małżeństwa poprzez swoje piękno i wagę - podkreśla ks. Talik.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym daty poszczególnych spotkań, dostępne są na stronie internetowej: www.da-krakow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama