Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

ŚDM - ciąg dalszy nastąpi

Najwyższy czas pomyśleć o kontynuacji niedawnych Światowych Dni Młodzieży. Pierwszy krok już w piątek 28 października w krakowskiej Tauron Arenie.

To właśnie tam odbędzie się spotkanie "Are You Ready? Yes!", rozpoczynające cykl wydarzeń, które mają - jak wyjaśnia bp Grzegorz Ryś - pomnożyć to, co podczas ŚDM dokonało się w Krakowie. Wybór miejsca nie był zresztą przypadkowy i nie chodziło tylko o to, by hala pomieściła wszystkie chętne do uczestnictwa osoby. Przede wszystkim to właśnie w Tauron Arenie papież Franciszek spotkał się 31 lipca z wolontariuszami pracującymi podczas Światowych Dni Młodzieży.

Pierwszym krokiem w rozwijaniu tego, co w krakowskim Kościele wydarzyło się w ostatnim tygodniu lipca, ma być próba zebrania i opisania wrażeń uczestników. Stąd po zaplanowanym na 17.15 koncercie zespołu niemaGOtu (oficjalne otwarcie spotkania o godz. 17) przyjdzie czas m.in. na świadectwa.

- Każdy z nas przeżył co innego w czasie ŚDM - tłumaczy bp Ryś. Dodaje, że młodzi ludzie, pytani o doświadczenia z czasu Światowych Dni Młodzieży, często mówią o powszechności Kościoła. - To jest bezcenne. Oni zobaczyli, że Kościół istnieje też poza ich własnym środowiskiem, także poza Polską, że jest naprawdę powszechny, wielotwarzowy - mówi bp Ryś.

W piątek odczytane zostaną także wybrane odpowiedzi z rozesłanej do uczestników ŚDM ankiety, w której odpowiadali oni na pytania: "Co osobiście usłyszałeś od papieża? Co teraz zamierzasz z tym zrobić?". Od strony teologicznej ŚDM w swojej konferencji podsumuje natomiast ks. prof. Robert Woźniak. Spotkanie zakończy Eucharystia z uwielbieniem.

Kolejnymi punktami kontynuacji Światowych Dni Młodzieży pod wspólnym hasłem: "ŚDM. Jesteśmy razem!" będą dziękczynno-uwielbieniowy koncert 13 listopada (również w Tauron Arenie) oraz rekolekcje "Ogień dla nas i całego świata" 26 listopada w Łagiewnikach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak na najbliższe spotkanie - "Are You Ready? Yes!" - dobrze jest się wcześniej zarejestrować na stronie: krakow2016.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy