Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ruszyły Targi Książki

W czwartek 27 października w Krakowie rozpoczęły się 20. Międzynarodowe Targi Książki. Potrwają do 30 października.

Na stoiskach targowych zaprezentuje się 725 wystawców. Z czytelnikami spotka się 695 autorów. Stoiska wydawców będą zgrupowane w kilku salonach, m.in. w Salonie Wydawców Religijnych. Tym razem gościem honorowym targów będzie Izrael.

- Nasi wystawcy prezentują wielką rozmaitość książek, nie tylko w formie papierowej. Do czytania będą zachęcały rozmaite konkursy. Na targach zostanie zaprezentowana również gra planszowa "W pustyni i w puszczy", pozwalająca poznać bliżej bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza - powiedziała Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Imprezy targowe będą się odbywały od godz. 10 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Expo Kraków (ul. Galicyjska 9). Posiadacze biletu będą mogli w dniu odwiedzin stoisk targowych jeździć bezpłatnie po Krakowie środkami komunikacji miejskiej.

- To jubileuszowa, 20. edycja naszej imprezy, która odbyła się po raz pierwszy w 1997 r. Z roku na rok targi rosły w siłę, a ubiegłoroczna edycja pod każdym względem była wyjątkowa. Swoją ofertę zaprezentowało wówczas ponad 700 wystawców z 27 krajów, ponad 700 autorów z Polski i zagranicy spotkało się ze swoimi czytelnikami. Stoiska targowe odwiedziło 68 tys. osób - powiedział Łukasz Dziedzic, rzecznik prasowy Targów w Krakowie.

Szczegółowy plan stoisk targowych oraz harmonogram spotkań z autorami można znaleźć w internecie pod adresem: www.ksiazka.krakow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama