Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zachowaj trzeźwy umysł przejdź do galerii

Za nami finał kampanii społecznej, która promuje działalność wychowawczą prowadzącą do zdrowego trybu życia.

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się finałowa gala ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Laureatką z Nowego Targu została Maja Grzegorczyk, reprezentująca Powiatowe Centrum Kultury, która wystartowała w konkursie plastyczno-literackim: "Pod dobrą opieką".

Maja została nagrodzona rowerem, kamerą sportową i kaskiem ochronnym. Uroczystą galę prowadził dziennikarz Jakub Porada, na co dzień prowadzący programy w tvn24, z zamiłowania dziennikarz turystyczny i autor przewodnika pt. "Polska da radę. Przewodnik Osobisty". Książka ta była dodatkową nagrodą dla wszystkich laureatów.

Co ciekawe w przewodniku tym znalazły się również refleksje autora z pobytu w Nowym Targu, do czego chętnie nawiązywał podczas prowadzenia imprezy. Mocnym akcentem gali był występ kapeli góralskiej z dyrektorem Powiatowego Centrum Kultury Tadeuszem Watychą na czele.

O wielkim sukcesie młodej nowotarżanki na konferencji prasowej poinformował Marcin Jagła z nowotarskiego magistratu, koordynator programu "Zachowaj Trzeźwy Umysł", w ramach którego w stolicy Podhala uczniowie szkółek nauki jazdy poznają skutki jazdy pod wpływem alkoholu. Są spotkania z policjantami, psychologami i innymi ekspertami. 

Celem kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" jest wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej (alkohol, papierosy, dopalacze, nowe narkotyki) poprzez prowadzenie zajęć profilaktycznych, spotkań i konkursów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama