Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kibicowska walka o przystanek

"Święta wojna" między kibicami Cracovii i Wisły przybrała nową, oryginalną formę.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił internetowe głosowanie na nową nazwę przystanków komunikacji miejskiej w rejonie dawnego hotelu Cracovia. Hotel od wielu lat nie działa, dlatego zaproponowano przemianowanie zlokalizowanych tam przystanków na "Muzeum Narodowe" lub "Kino Kijów". Trzecia opcja, na którą można oddać swój głos, to dotychczasowa nazwa - "Cracovia".

Ku zdumieniu ZIKiT na forach internetowych rozgorzała walka między kibicami obu drużyn. Fani "Białej Gwiazdy" masowo głosują za „Muzeum Narodowym”, a miłośnicy "Pasów" gremialnie opowiadają się za dotychczasową nazwą.

O tym, jak silna jest motywacja kibiców świadczy fakt, że kiedy w czerwcu ogłoszono podobny sondaż dla przystanku "Basztowa LOT" (ostatecznie nazwę zmieniono na "Stary Kleparz"), oddano ponad 8 tysięcy głosów. W obecnej ankiecie zgromadzono ich w ciągu kilku dni aż 15 tysięcy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma