Nowy numer 49/2020 Archiwum

Święci spotkali się w Zawadce

Akcja organizowania korowodów świętych, czyli Holy Wins, zatacza w naszej diecezji coraz większe kręgi. Właśnie dotarła w okolice Wadowic.

A dokładnie - do Zawadki, czyli niewielkiej miejscowości będącej częścią parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. W wiosce znajdują się kościół filialny św. Karola Boromeusza oraz Szkoła Podstawowa im. Waleriana Czumy. To właśnie w niej 28 października odbyło się niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy w szkole zorganizowany został korowód świętych zwany "Holy Wins". Zorganizował go ks. Artur Czepiel, katecheta i duszpasterz miejscowego kościoła.

Radosne spotkanie małych świętych rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania piosenki "Święty uśmiechnięty", a następnie uczniowie przebrani w stroje świętych (wykonane z pomocą rodziców) zaprezentowali się publiczności. Każdy z nich krótko przedstawił też postać świętego, w którego się wcielił. Z kolei ksiądz katecheta zaprezentował postać św. Karola Boromeusza, patrona miejscowej świątyni.

Radość na twarzach dzieci i wspaniała atmosfera szybko wszystkim się udzieliły, a dzieci cieszyły się, że poznały wielu świętych, których życiorysy bardzo ich zainteresowały. - Mam nadzieję, że tradycja radosnego spotkania świętych w Zawadce będzie kontynuowana - mówi ks. Artur Czepiel.

Patronat nad przedsięwzięciem objęli ks. prałat Tadeusz Kasperek, proboszcz parafii w Wadowicach i pan Wojciech Hyleński, dyrektor szkoły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama