Nowy numer 09/2024 Archiwum

Sportowa pamięć o Grześku

44 drużyny wzięły udział w VIII Memoriale im. Grzegorza Wesołowskiego.

Turniej w Piłce Siatkowej o puchar metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza prowadzony był 5 listopada na halach w Piekielniku (chłopcy gimnazjum - 6 zespołów), Lipnicy Wielkiej (mężczyźni - 18 zespołów), Załucznem (dziewczyny gimnazjum - 8 zespołów) i Jabłonce (kobiety - 12 zespołów).

Turniej jak zawsze poprzedziła Msza św. w kościele w Piekielniku, a po niej krótka modlitwa na cmentarzu przy grobie patrona memoriału.

Przypomnijmy, że Grzegorz Wesołowski był animatorem Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej. W środowisku znany był jako człowiek o wielkim sercu, gorącym uśmiechu, pełnym radości i apostolskiego zapału. - Kochał życie i był jego świadkiem. Był zawsze uśmiechnięty i ten uśmiech oraz szalone pomysły sprawiały, że zjednywał sobie ludzi, którzy lgnęli do niego, zapalani apostolskim entuzjazmem. Widział w swoim życiu cel i sens poświęcania się dla drugiego. Zmarł nagle podczas meczu siatkówki 4 listopada 2008 r. - mówi Jakub Dyrcz, jeden z organizatorów memoriału.

Tegoroczną atrakcją memoriału były pokazy ratowników GOPR oraz załogi karetki pogotowia. Natomiast pełnoletni zawodnicy mogli oddać krew podczas specjalnej zbiórki.

Memoriał zakończy się uroczystą galą w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, gdzie wystąpi zespół Ostatni w Raju.

Zawodom patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy