Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Męskie świętowanie

Już w kolejny weekend w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" swój Jubileusz Miłosierdzia będą przeżywali mężczyźni archidiecezji krakowskiej.

- Chcemy, żeby te wielkie rzeczy, które się dzieją podczas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, stały się udziałem jak najszerszej grupy mężczyzn; żeby to, co przeżywamy, i to, co się dzieje przez ostatnie 12 miesięcy, nie pozostało doświadczeniem tylko wąskiego grona; żeby Rok Miłosierdzia nie przeszedł obok nas, ale byśmy skorzystali z jego łaski - mówi o idei wydarzenia Andrzej Lewek, lider krakowskiej wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

Jubileusz Mężczyzn będzie miał dwa etapy. Centralne wydarzenie dla wszystkich mężczyzn archidiecezji przewidziano na 12 listopada. Między godziną 14 a 21 będzie można zobaczyć sztukę "Za pięć godzin zobaczę Jezusa", którą przygotowali osadzeni z aresztu śledczego w Krakowie-Podgórzu, wysłuchać konferencji zaproszonych gości, wziąć udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwie pokutnym i Eucharystii. Udział w tej części jubileuszu nie wymaga zgłoszeń.

Dla mężczyzn zaangażowanych w różnych grupach formacyjnych zaplanowano dłuższe, trwające cały weekend spotkanie. - Jako Mężczyźni św. Józefa żyjemy programem "72 godzin", który zobowiązuje nas do przeżycia takiego weekendu raz w roku. Ściągamy także niesamowitych gości, których nie sposób wykorzystać, bo mają wiele rzeczy do przekazania - tłumaczy długość spotkania A. Lewek. Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tej wydłużonej wersji wydarzenia, musi zgłosić swój udział wcześniej.

Refleksjami na temat miłosierdzia podczas męskiego spotkania podzielą się m.in. Ulf Ekman, Charles Whitehead i bp Grzegorz Ryś. Tematy przewidzianych konferencji to "Doświadczając Miłosierdzia Ojca", "Mężczyzna kształtowany Słowem Boga" czy "Przeciw zawężonej wizji Miłosierdzia". Pod koniec weekendu mężczyźni będą uczestniczyć także w diecezjalnym zamknięciu Roku Jubileuszowego w katedrze wawelskiej oraz koncercie "Bóg liczy na Ciebie!" w Tauron Arenie.

- Nic nie zastąpi osobistego doświadczenia spotkania z Bogiem, który jest miłosierdziem. Nic nie zastąpi mężczyźnie spotkania z innymi mężczyznami i dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Chcemy naprawdę stworzyć przestrzeń do realnego zbudowania się jeszcze w Roku Miłosierdzia - zachęca do udziału Andrzej Lewek.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są pod adresem: krakow.jubileuszmezczyzn.pl.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy