Nowy numer 25/2018 Archiwum

Okazać miłosierdzie więźniom

Kard. Stanisław Dziwisz chciałby miłosiernego potraktowania więźniów. To nawiązanie do apelu papieża Franciszka.

Papież zaapelował do rządzących, by w Roku Miłosierdzia okazać je również więźniom, udzielając im w miarę możności amnestii.

- Kilka miesięcy temu zaapelowałem o to do naszych władz. Dawno nie było już w Polsce amnestii, więc przy okazji Roku Miłosierdzia, 1050. rocznicy Chrztu Polski mogłoby do niej dojść. Szczegółowe opracowanie jej zasad należy, oczywiście, do władz. Odwiedziłem wszystkie więzienia w archidiecezji krakowskiej. Moim zdaniem, za dużo ludzi siedzi za kratkami. Niektórzy z nich mogli by być ukarani w innej formie za swoje przewiny. Niektórym z kolei kończą się kary i być może są warunki, aby ich objąć amnestią - powiedział 7 listopada metropolita krakowski.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma