Nowy numer 21/2018 Archiwum

Miłosierdzie według Jana Pawła II

Tegoroczne krakowskie Dni Jana Pawła II odbywają się pod hasłem miłosierdzia. Ich 11. edycję zorganizowały uczelnie krakowskie.

Dni mają upamiętniać św. Jana Pawła II i popularyzować jego dziedzictwo.

- Myśl o miłosierdziu Bożym była obecna w działaniu Jana Pawła II. Była mu poświęcona jedna z pierwszych jego encyklik. Musimy dbać o duchowe dziedzictwo Krakowa, gdzie Pan Jezus przekazał s. Faustynie orędzie do całego świata, dotyczące Bożego miłosierdzia. Częścią owego dziedzictwa jest Jan Paweł II, którego spuścizna jest niemała, skoro stała się kanwą wielostronnej prezentacji podczas krakowskich dni jego imienia - powiedział 7 listopada kard. Dziwisz.

Tegoroczne Dni Jana Pawła II odbywają się od 7 do 9 listopada. Ich program jest bardzo zróżnicowany. 7 i 8 listopada w siedzibie Akademii Muzycznej (ul. św. Tomasza 43) w ramach konferencji naukowej przedstawiany jest stosunek muzyki wobec poezji i nauczania Karola Wojtyły. Głównym wydarzeniem naukowym Dni będzie konferencja o miłosierdziu, która odbędzie się w środę 9 listopada w godz. 9-14 w auli Collegium Novum UJ (ul. Gołębia 24) z udziałem m.in. bp. Grzegorza Rysia. Dni zakończą się tego samego dnia o godz. 17 Mszą św. w sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach. Po Eucharystii zostaną wręczone nagrody studentom - zwycięzcom konkursu na prace analizujące teksty Karola Wojtyły - Jana Pawła II.

Naukową pozostałością tegorocznych Dni jest m.in. antologia tekstów Jana Pawła II o miłosierdziu, wydana przez UPJPII w opracowaniu ks. Bartłomieja Pierona.

Szczegółowy program XI Dni Jana Pawła II można znaleźć pod adresem internetowym: www.jp2.krakow.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma